Płatki owsiane – właściwości i zastosowanie

Istnieją produkty spożywcze, które zawsze warto mieć w swoim domu. Jednym z nich mogą być płatki owsiane, które charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem i korzystnymi właściwościami dla zdrowia. Czym są płatki owsiane? Dlaczego warto je jeść? Jak można je włączyć do codziennej diety?

Czym są Płatki owsiane, ten i wiele innych produktów wysokiej jakości w sklepie internetowym?

Owies jest rodzajem rośliny z rodziny wiechlinowatych, występującym głównie na terenie Europy, Azji i Afryce. Z owsa można uzyskać różnego rodzaju produkty, np. płatki owsiane. Powstają one w wyniku zgniatania ziaren owsa, aż do uzyskania charakterystycznej struktury. Płatki te płaskie i mają niewielkie rozmiary. Mimo niepozornego wyglądu płatki owsiane są niezwykle uniwersalnym i zdrowym produktem.

Co znajdziemy w płatkach owsianych?

Płatki owsiane to prawdziwa skarbnica witamin i składników mineralnych. Znajdziemy w nich witaminy z grupy B (głównie B1, B5 i B9), a także witaminę E. Są one także bogatym źródłem cynku, magnezu, manganu, fosforu, żelaza oraz miedzi. Płatki owsiane zawierają także sporo białka i błonnika.

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Produkt ten warto włączyć do swojego jadłospisu z wielu powodów. Zawierają one mnóstwo składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym zapewniają one uczucie sytości na długi czas. Świetnie sprawdzą się u osób na diecie redukcyjnej. Mogą się nimi także zajadać cukrzycy, gdyż obniżają one poziom cukru we krwi.

Zastosowanie płatków owsianych

Płatki owsiane można stosować na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszą opcją jest wszystkim dobrze znana owsianka. Jest to doskonały pomysł na śniadanie. Płatki owsiane można także wykorzystać do przygotowania smoothies czy placuszków. Świetnie sprawdzą się one także w różnego rodzaju wypiekach, zamiast tradycyjnej mąki. Dzięki temu będą one zdrowsze i bardziej syte. Płatki owsiane można także śmiało wykorzystać poza kuchnią. Można ich użyć np. do przygotowania maseczki do twarzy lub żelu do stylizowania włosów.